Home / Materiały ścierne

Materiały ścierne

ANDRE – szeroki asortyment uniwersalnych i specjalnych narzędzi ściernych: ściernic, segmentów ściernych i osełek wykonanych z materiałów ściernych twardych (korundowych i karborundowych) ze spoiwami żywicznym i ceramicznym.

KOVAX – Japońska firma Kovax została założona w 1930 roku w Tokio. Od tego czasu powstały liczne jej oddziały ? w Europie mieszczą się one w Holandii w Enschede oraz w Niemczech w Uetersen. Kovax jest wiodącym producentem materiałów ściernych, a zakład produkcyjny należy do największych i najnowocześniejszych w tej branży. Nowe produkty powstają z myślą o skróceniu czasu pracy oraz ulepszeniu jej jakości, testowane są w warunkach takich samych jak będą pracować po wprowadzeniu na rynek.
Blisko osiemdziesięcioletnie doświadczenie i ścisłe wyspecjalizowanie w produkcji materiałów ściernych zapewnia firmie Kovax pozycję jednego z liderów tej branży.

SAINT GOBAIN – NORTON – należący do grupy SAINTGOBAIN posiade w swej ofercie szeroki asortyment uniwersalnych i specjalnych narzędzi ściernych. Ściernice ceramiczne i bakielitowe wszystkich kształtów i rozmiarów, osełki ścierne, segmenty ścierne, ściernice specjalistyczne, płótna i pasy ścierne bezkońcowe, ściernice listkowe, tarcze tnące i ścierne.

3M – Oferuje pełen asortyment materiałów nasypowych, włóknin ściernych oraz materiałów mikrościernych. Materiały te stosowane są przy szlifowaniu, kalibrowaniu i wykańczaniu powierzchni. Jako ziaren ściernych używane są: granat, tlenek aluminium, węglik krzemu, dwutlenek cyrkonu, diament oraz 3M™Cubitron. Jako podkłady wykorzystuje się: papier, płótno, folię poliestrową, fibre. Jako spoiwo: żywicę, klej oraz wiązania wodoodporne. Gdziekolwiek szlifowanie i wykańczanie jest procesem trudnym i kłopotliwym, materiały ścierne 3M gwarantują najwyższą jakość wykonanej pracy.

MIRKA – to światowy lider w innowacyjnych technologiach ściernych, oferujący pełny zakres wysokiej klasy materiałów ściernych oraz kompletne rozwiązania szlifierskie. Firma KWH Mirka jest pionierem w dziedzinie nasypowych materiałów ściernych i produktów, które umożliwiają prawdziwie bezpyłowe wykańczanie powierzchni. Te innowacyjne materiały powstały dzięki stworzeniu przełomowej technologii nakładania nasypu, natomiast nowy dział narzędzi firmy Mirka stworzył nowoczesne maszyny szlifierskie i polerskie o wyjątkowych możliwościach.

INDASA – Indasa jest producentem wiodących rozwiazań z grupy materiałów ściernych. Ta Portugalska firma łączy sobie dwie zalety: jakość i cenę materiałów ściernych. Firma jest jednym z czołowych producentów wysokiej jakości materiałów ściernych przeznaczonych do rynku motoryzacyjnego i innych gałęzi przemysłu. W Polsce filia INDASA działa na rynku od 1999 roku, a papiery ścierne INDASA były znane już na początku lat 90-tych.

                        Sprawdź naszą ofertę